1.0.17 Orili je tu!

22. května 2017 v 22:35 | Orili |  Blogolisty
Je deset hodin večer. 22. května. A to je o den později, kdy byl blog založen, a já konečně dokončila práce okolo! Mám z toho hroznou radost, protože jsem si pořád přála mít osobní blog, který bude o tom, co moje hlava vyplodí a bude snášet všechny tyhle výlevy, výkyvy, výkřiky, výjeky, vřískoty, úleky, výplachy…

Všechno to začalo vlastně živým snem alá blogaření a předchozí blog, který jsem vytvořila, nepřežil ani týden; vítr skutečného života mě zavál úplně někam jinam a to takovým způsobem, že jsem začala osobní blog brát jako přítěž, jenomže jakýsi hlásek blázínka uvnitř mi vytrvale poňoukával tenhle nápad a to tak dlouho, až jsem se do toho včera dala...

Hned první den jsem seděla nad jménem blogu a nickem, měla jsem ucelenou představu, o čem bude, jak bude vypadat design, ale jméno mi pořád unikalo. Dala jsem si delší pauzu, jen abych se k tomu pozdě večer vrátila zpátky a jednoduše napsala Orili. Ani nevím, co to znamená... Prostě jsem to napsala a překvapilo mě, že je tohle jméno volné, jenomže nebyl čas se rozhodovat, mě ostatně tlačil čas ku spánku. Myslela jsem, že stvořit jméno byla nejhorší činnost na začátku blogaření... Jak jsem se mýlila! Kdepak vymýšlení jména! Horší byl design. Vyzkoušela jsem přes desítku různých layoutů, ale pak přišel tenhle jediný, který jsem dávala dohromady skoro půl dne a bylo to. Navíc, vznikl asi tak podobně jako jméno blogu.

A o čem vlastně tenhle blog bude?

O mé maličkosti, Mé tvorbě, a hlavně fantasii! Už jsem tu zavedla rubriku Encyklopedie fantasy - chci nejen představovat bájná a mystická stvoření jako jsou draci a jednorožci, ale také se pídit po jejich reálném základu ve skutečném světě, porovnávat jejich různorodé existence z jiných fantasy světů, ať už herních či knižních nebo jen filmových či z pohádkových knížek. Mimo to, občas zabrouzdám i do sci-fi... Jenomže fantasie - ač se říká, že hranice nemá - má občas své nedostatky a zádrhely, a stejně jako žasnout nad ní, budu také dumat nad těmito "nedostatky" a prohrabávat se snad v samotných útrobách hraničící přímo s naším světem. Reálný svět tu má také své místo, protože Země jako taková je říší fantasie sama. Mimo to, podívejte se do geologické minulosti naší planety. Hallucigenia je totiž živočich, kterého bychom asi nevymysleli ani při nočních můrách… V této rubrice nebudou jen řeči o krásy planety a vesmíru, ale právě i o její minulosti, lidské společnosti a kultuře, o záhadách, novinkách ve světě, ale i o děsivých válkách, mimozemském životě a ne tak daleké budoucnosti.

Abychom měli kam utéct, nesmí tu chybět rubrika Knihy, filmy, hry! V soukromí se sama k některým herním titulům a filmovým žánrům nedostanu - respektive netroufnu si na ně - ale s knihami mám moc dobrý vztah. Doma jich mám tuny a polovinu z nich jsem zachránila před vyhazovem do popelnice… Pár historek se tu určitě objeví, protože některé knížky se do knihovny dostaly přinejmenším zajímavým způsobem - a některé zajímavé opravdu jsou! Pokud bude možné, určitě předhodím několik recenzí a komentářů, nebo jen upozorním na něco opravdu zajímavého.

Netuším ovšem, jak na tom budu s časem. Už nejsem školačka a můj čas bývá velmi omezený. Každopádně se na svou blogařskou budoucnost těším!

 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. května 2017 v 16:00 | Reagovat

Přeji ať se daří! :)

2 Orili Orili | Web | 23. května 2017 v 19:29 | Reagovat

[1]: Děkuju! Snad bude! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama