Jsme sami?

17. července 2017 v 20:42 | Orili |  Vesmír a Země
Tahle otázka mne trápí už docela dlouho: proč je existence mimozemského života pasována vždy až na poslední místo? S novým signálem z vesmíru přicházející od hvězdy Ross 128, která je červeným trpaslíkem, se opět možnost mimozemského života dostala až na poslední místo. Je pravdou, že vědci vědí přeci jenom své o slunečních erupcích a radiových vlnách, ale velká část světa dávno ví i o existenci miliardy, ne - li bilionů planet mimo Sluneční soustavu. Přesto vznikl celosvětově uznávaný nesmysl, která upřednostňuje negativní možnost toho, aby ani jedna z těchto planet nebyla obydlená inteligentní formou života, a abychom ve vesmíru byli zcela sami. Ve vesmíru jsme přitom naprostými nováčky, jako vesmírná rasa jsme nedoletěli dál než na Měsíc, tak jak si můžou někteří dovolit tvrdit, že inteligentnější civilizaci, než jsme mi, lidé, ve vesmíru není možné najít?

zdroj: Pexels.com


Různé stanice a satelity zcela jistě zachytávají signály neustále, jen o to není takový zájem a v médiích se zajímavější případy neobjevují. Je to strach z neznáma? Strach z globální paniky? Nebo je to strach věřících lidí, kteří by nejspíše začali hromadně páchat sebevraždy?

Na internetu se dá najít spousta dokumentů, řada článků, které vysvětlují jevy, jenž se většina vědců neodvažuje - kvůli své pozici a kariéře, samozřejmě - začít vysvětlovat. Všechno, co by mohlo poukázat na mimozemský život, je automaticky v tomhle ohledu řazeno mezi záhady nejzáhadnější, kde nemá mimozemský život co dělat. Občas mám pocit ze všech těch vědců a odborníků, jako kdyby ani nechtěli této možnosti dát šanci.

Přesto stále kolují různé zvěsti mezi lidmi o tom, že mimozemšťané existují. Jestli lidé, kteří zastávají existenci mimozemského života mají přeci jenom pravdu, proč o nich dodnes nevíme?

1. Nesmíme znát pravdu! Jednou z variant je zastírání pravdy vládami ve snaze nevyvolat globální paniku, která by mohla být tak masivní, že by se Země spíše pod tlakem šílených lidí zhroutila, než aby přijala i někoho jiného, někoho, kdo by byl chytřejší, moudřejší a zkušenější, a naučil by nás, kde máme své místo (hm, mohlo by to totiž i znamenat úpadek dosavadní lidské společnosti a její přerod v jinou, otevřenější a mírumilovnou, která by prakticky nepotřebovala vládní dozor…).

2. Pravdu mají lidští vědci a mimozemský život nemá v našem světě zatím co dělat. Druhou verzí je, že mají pravdu vědci (což se z dnešního pohledu zdá být nejspíše pravděpodobné; ostatně, kolik z nás běžných lidí kouká dalekohledem na planety XXX světelných let daleko?).

3. Mimozemské civilizace s námi nechtějí komunikovat a navazovat kontakt. Třetí verzí je, že máme signály, které neumíme rozluštit a tak vlastně víme o mimozemšťanech jen nepatrně (možná těmi signály, ale i ony záhadné únosy?), ale oni naopak vědí moc dobře o nás a mají nás tak dokonale prokouknuté, že nechtějí riskovat kontakt s tak násilnou (války, celkové nepokoje a vznětlivost skupin i jednotlivců) a zaostalou (náboženství, ničení životního prostředí a závislost na penězích), nemocnou (hodně nemocí) rasou. Otázkou ale je, pokud nás odsoudili, na jak moc vyspělé úrovni jsou? My jsme teprve na začátku, čeká nás hodně dlouhá cesta vesmírem...

Vědci předpokládají, že jiný mimozemský život bude vystavěn ze stejných, nebo alespoň podobných kamenů, bude žít na planetě "v obyvatelné zóně", kde bude voda, tráva, kyslík, kde bude prostředí podobné tomu našemu Zemskému. Pochopit se to dá, ale vesmír je rozsáhlí, prakticky bez konce, planety jsou různé. První život na Zemi také vznikl shodou náhod a kompatibilních reakcí… Co když se nebude jednat o zelené nebo šedé panáčky, jak si je většina lidí představuje? Co když to nebude ani nějaký dvounohý ještěr? Co když se bude jednat o tvory, které nebudou vůbec připomínat nic z toho, co známe? Je docela možné, že takový "mimozemšťan" může vypadat klidně i jako nějaká filmová stvůra, kterou už dávno známe, nebo se bude jednat jen o pohyblivou hmotu, a nebo o fyzicky neexistující bytost?

A jsme my sami vůbec připraveni se s někým takovým setkat?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama